Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Pionýr‚ z. s. - 63. pionýrská skupina SOSNA Praha 8

Oddílová činnost

Oddíl

Pravidelné schůzky branného oddílu zaměřeného především na airsoftové aktivity se konají každé třetí úterý v měsíci
od 16 – 18 hodin a jsou spojeny s příležitostnými akcemi.

Schůzky se pravidelně věnují mnoha činnostem spojených s brannou výchovou. Naším cílem, při činnosti oddílu, není pouze airsoft, chceme se zaměřit také na další aktivity např. základy první pomoci, kterou považujeme za důležitou a užitečnou nejen pro airsoft nebo táboření, ale také pro každodenní život. Velmi důležitá je i orientace v terénu a práce s mapou. Pomocí her si vyzkoušíme také práci s GPS přístrojem (například hledání kešek) a další.

Samozřejmě nelze opomenout hru samotnou, kde pomocí taktických misí rozvineme týmovou spolupráci a ducha, strategické myšlení a neméně důležité zásady fair play. V rámci airsoftových střeleckých soutěží IPSC čeká hráče trénink techniky a zásad střelby. Samozřejmostí se také bezpečnosti a správné manipulace se zbraněmi a s tím související seznámení se s fungováním zbraní – střelecká teorie. Do budoucna se chceme pustit také do věcí, které s airsoftem, ale i tábořením souvisí, jedná se např. o „survival“ - techniky a strategie přežití v přírodě, ať už pod stanem nebo prostě pod „širákem“.

Základem činnosti oddílu jsou střelecky zaměřená cvičení například správné zvládnutí střelecké techniky. V rámci činnosti oddílu budeme různé tematické dovednosti procvičovat a ověřovat pravidelně každý měsíc na jednodenní, případně vícedenní výpravě a různých střeleckých soutěžích.

V oddílu máme zaveden také hodnostní a bodový systém. Kritéria bodového systému jsou založena na teoretických a praktických dovednostech a stupni jejich zvládnutí, vojenské disciplíně, práci s výstrojí a výzbrojí a docházkovém systému na schůzkách i akcích. Nezbytností je předvádět kvalitní výsledky při různých střeleckých soutěžích a taktických cvičeních.   

Přihláška (minimálně dva dny předem)

V nedávné době jsme se seznámili s mapami. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je chodit venku s buzolou, jak zorientovat mapu... Jelikož jsme ale nestihli pořádně probrat a zapamatovat si všechny topografické značky, tak se je pro své vlastní dobro do příště doučte. Těším se na vás!

Helča

Kontakt:

Vedoucí oddílu:      Lucie "Čolíto" Bauerová

Email:                       63pssosna@gmail.com   (Předmět: "Airsoft")

TOPlist