Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Pionýr‚ z. s. - 63. pionýrská skupina SOSNA Praha 8

Letní tábory

Letní tábor

 

Adresa tábora

LPT KAPR
Popovice 053
257 02  POPOVICE 

(mapa)

Všichni se vždy těší až dostanou nějaký ten pohled,
dopis či balíček z domova ;-)

Již řadu let pořádá naše pionýrská skupina letní tábory na naší základně Kapr poblíž Popovic u Benešova. Děti zde mají možnost prostřednictvím celotáborové motivované hry zahrát si sportovní, terénní, společenské a jiné hry, ale také si vyzkoušet některé rukodělné a výtvarné aktivity. Tábor je navíc ideálním prostředkem pro rozvoj komunikace mezi vrstevníky, budování mezilidských vztahů, ale také ověřením vlastních schopností.

Na děti čeká tradiční táborový program. Zajímavá celotáborová hra, při které vyzkouší své znalosti a dovednosti. Nechybí však ani koupání, výlety, sporty, výtvarné a rukodělné činnosti, lanové aktivity. Zapomenout nesmíme ani na tábornické dovednosti – orientace podle buzoly, uzlování, rozdělávání ohně, práce se dřevem, vaření na ohni,  střelba ze vzduchovky, pobyt v přírodě apod.  A samozřejmě také diskotéka, noční hlídky, bojovky, táboráky.

 

Každý rok chystáme  celou řadu  tradičních aktivit.   Jednou z hnich bude i Uzlařská regata. Pokud sdi chcete doma zopakovat  některé uzle  doporučujeme stránky http://www.animatedknots.com. Najdete na nich v animované podobě postupy vázání uzlů. Ty jsou  rozděleny podle užití a kromě našich základních  tam najdete spoustu dalších  zajímavých uzlů. Trénovat doporučujeme samostatně a trénink  spestřit závodem s kamarády nebo rodiči. Pro pořádek připomínáme pravidla:

- váže se na rychlost na 7 uzlovačkách následujících 7 uzlů: liščí, lodní - oba na pevný úvaz,  ambulantní, tkalcovský, dračí smyčka,  rybářská spojka, zkracovačka;

- kdo to zvládne může vázat SUPER G - tedy  bez liščí smyčky  na 5  uzlovaček, které se navazují k sobě,

- kdo to zvládne, může trénovat i speciál - tedy vázání  bez využití zraku.


Přejeme hodně štěstí a šikovné ruce a těšíme se na nové rekordy.

 

Jak si zbalit na tábor?

Základní pravidla:

1. Na táboře budu já a ne maminka, z toho vyplývá, že věci v zavazadle  musím najít já, ne maminka.

2. Tučně vytištěné věci v seznamu, budu na táboře skutečně používat a potřebovat. Můžu si přeprat tepláky, ale nemůžu si vyrobit holinky.  Pláštenku a holinky  budu milovat od čtvrté hodiny  trvajícího deště, protože bez nich nedojdu suchý na záchod,  pro jídlo a o hrách a  podobných věcech si můžu nechat jenom zdát.  Pokud nejedu na tábor poprvé, tak vím, proč je ideální pláštěnka ta, která  končí později než začínají holinky. 

3. Mobil na táboře je chudák, protože ho není kde nabít, v případě špatného počasí  je ve stálém vlhku, když ho budu nabíjet, tam kde nemám, může se ztratit a když ho budu nosit na výlety tak ho zřejmě ztratím.  Navíc na táboře je špatný signál  pro většinu operátorů. Když budou doma něco nutně potřebovat, zavolají na pohotovostní táborovou linku, když se jim bude stýskat, budou psát dopisy.

4. Pokud si s sebou musím zbalit nějaký problém, vyřeším s rodiči, aby o něm alespoň někdo z vedoucích na táboře věděl, ušetří mi to zbytečné vysvětlování na táboře, starosti a  problémy.

TOPlist