Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Pionýr‚ z. s. - 63. pionýrská skupina SOSNA Praha 8

2015 - M.A.S.H 2015

M.A.S.H 2015

 

Na děti čeká tradiční táborový program. Zajímavá celotáborová hra, při které vyzkouší své znalosti a dovednosti. Nechybí však ani koupání, výlety, sporty, výtvarné a rukodělné činnosti, lanové aktivity. Zapomenout nesmíme ani na tábornické dovednosti – orientace podle buzoly, uzlování, rozdělávání ohně, práce se dřevem, vaření na ohni,  střelba ze vzduchovky, pobyt v přírodě apod.  A samozřejmě také diskotéka, noční hlídky, bojovky, táboráky.

 
I na letošním táboře Vás čeká spousta nových her a překvapení. Mimo jiné připravujeme Radarův turnaj v Mölkky o hodnotné ceny.  Výsledky dílčích soubojů budeme postupně zveřejňovat. Hlavním sponzorem je firma ALBI,  záštitu nad turnajem převzal  M.Q.Klinger.
 

 

Stránka je rozdělena do několika bloků   
 
 
 
 
 
 
Základní informace
 
Termín:               19.7. - 1.8. 2015

Místo konání:     TZ KAPR Popovice

Cena:                   členové PS 3.300,- Kč, ostatní 3.600,- Kč

Odjezd:                19.7.2015 - neděle - vozovna Kobylisy 14.00 hodin, sraz účastníků 13.30

Příjezd:                1.8.2015 – sobota - cca 13.00 - vozovna Kobylisy

 

Na letní tábor je možné přihlásit děti pouze prostřednictvím závazné přihlášky. 

 

1) Vyplněnou a odevzdanou přihlášku 

Na přihlášku nalepte kopii kartičky zdravotní pojišťovny.

přihlášce doporučujeme  přidat list Doplňující informace, který v řadě případů zjednodušuje běžné ošetření u lékaře.

Vyplňte zejména důležité údaje o zdravotním stavu.

Pokud nám přihlášku zašlete kompletní, ušetříte nám čas, který můžeme věnovat přípavě programu.

 
Přihláška na tábor:                                   ke stažení
 

2) Prohlášení o  zdravotní způsobilosti

Potvrzení nelze nahradit  jiným dokumentem ani osvědčením např. ze sportovního soustředění nebo plaveckého kurzu.

Posudek o zdravotní způsobilosti:         ke stažení

Pokud dojde před nástupem na tábor ke změně zdravotního stavu dítěte (změna medikace, zjišťené nové zdravotní omezení, změna diety, stav po úrazu, vyplňte List účastníka a  odevzdejte ho při odjezdu.

 

List účastníka:                                           ke stažení

 

Přihlášku a veškerou další dokumentaci odesílejte, jako běžnou zálisku - tedy NE doporučeně. Ušetříte nám tak  mnoho hodin trávených ve frontách na poště,  na adresu:


                    Kateřina Brejchová 
                    Větrušická 900/3
                    182 00  Praha 8

 

3) Dorazit včas tam, kam má a mít s sebou vše, co potřebuje, to najdete  i v těchto materiálech

 

Dopis rodičům:                                           ke stažení
(Informační dopis pro rodiče, který doporučujeme skutečně pročíst!!!!)
 
Vybavení účastníka tábora:                       ke stažení
(Seznam, který doporučujeme skutečně dodržet )
 

 

Základem úspěchu je správně vybrat, co na tábor vzít a co nechat doma.  Balte vždy s dítětem. Ve svém zavazadle se musí vyznat, své vybavení si musí poznat. Pro stanový tábor je nejvhodnější malý starý kufr.

Jak zabalit na tábor - Nepřehlédněte a čtěte

Základní pravidla:

1. Na táboře budu já a ne maminka, z toho vyplývá, že věci v zavazadle  musím najít já, ne maminka.

2. Tučně vytištěné věci v seznamu, budu na táboře skutečně používat a potřebovat. Můžu si přeprat tepláky, ale nemůžu si vyrobit holinky.  Pláštenku a holinky  budu milovat od čtvrté hodiny  trvajícího deště, protože bez nich nedojdu suchý na záchod,  pro jídlo a o hrách a  podobných věcech si můžu nechat jenom zdát.  Pokud nejedu na tábor poprvé, tak vím, proč je ideální pláštěnka ta, která  končí později než začínají holinky. 

3. Mobil na táboře je chudák, protože ho není kde nabít, v případě špatného počasí  je ve stálém vlhku, když ho budu nabíjet, tam kde nemám, může se ztratit a když ho budu nosit na výlety tak ho zřejmě ztratím.  Navíc na táboře je špatný signál  pro většinu operátorů. Když budou doma něco nutně potřebovat, zavolají na pohotovostní táborovou linku, když se jim bude stýskat, budou psát dopisy.

4. Pokud si s sebou musím zbalit nějaký problém, vyřeším s rodiči, aby o něm alespoň někdo z vedoucích na táboře věděl, ušetří mi to zbytečné vysvětlování na táboře, starosti a  problémy.

Krátké video co a jak správně zabalit na tábor najdete ZDE.

 

 

(po kliknutí přejdete do Fotogalerie)

 

Zpravodajství

Neděle 19.července 2015

Do tábora jsme dorazili bez podstatných strát. Všichni prošli vstupní vojenskou prohlídkou, všichni byli odvedeni.  Posádka MASH v Popovicích tak má  v současné době 47 nových  vojáků.  Při stříhání někteří vojáci i plakali.

K veřeři zeleninový vývar, chléb s paštikou.

Po večeři povinné instruktážní filmy MASH a pak dlouhý nástup.

 

 

Pondělí 20. července 2015

V půl sedmé byl vzhůru skoro celý tábor, je třeba přidat na výcvikových dávkách.

Dopoledne probíhají  vstupní fyzické a psychické testy.  Večer budou oddílové táboráky a možná se na černém trhu sežene i nějaký ten buřtík.

 

Zprávy zásadního významu: 

Jirka má puchýř na patě.  Zdendu štípla vosa do prstu. Vojta už nechtěl jít po hlídce spát a tak pomáhal od šesti v kuchyni.  Pavky králíci nechtějí chodit spát, protože jsou zvyklí ponocovat.  Richard i Tomáš už dorazili do tábora. Při škrábání brambor se nikdo nepořezal.

Zatím jsou všichni celí a zdraví.

 

K obědu máme kuřecí polévku, pečené kuře s bramborem a okurkový salát. K večeři možná pečeme buřty.

 Proběhly prověrky v bojových disciplínách: sprint, angličani, sedy a lehy, plazení, běh v překážkách, nízká lana, hod granátem, vrh nožem, střelba, práce s mapou, uzlování,  běh orientační.

Do hodnosti svobodníka byli povýšeni:

Papája Ondrejková, Marek Veselý, Matěj Rein, Maruška Slezáková, Helča Nesvačilová, David Kaczer, Martin Kovář.

Večerní ohně proběhli bez ztrát. Ulovili jsme prvních sedm klíšťat. Verču bolel kotník.  Radek už nechce být Ráďa a nosí tričko.

Úterý 21.7.2015

JE VEDRO. Dopoledne oddílové programy a  teoretická příprava s odborníky. Odpoledne taktika pro první  vojenský úkol.  Po večeři vyrazily oddíly zajistit  pilota zříceného letadla, který se katapultoval nedaleko tábora. Zvítězil tým Beta, protože ho zastřelil, tudíž ho nikdo  jiný nemohl zachránit.

Důležité zprávy:

Je pořád vedro,  k obědu byly ovocné knedlíky a k večeři pomazánka z ryby.  V bazénu je teplá voda.  Míša má puchýře. Jirka už nemá puchýře. Radek nosí tričko i do bazénu. Ráno už všichni spali až do budíčku. 

 

Středa 22.7.2015

 

JE VEDRO. Dopoledne jsme běželi závod se šiframi.  Všichni byli v bazénu. K obědu byla hovězí polévka a italské těstoviny s červenou omáčkou a sýrem. Odpoledne vyráží oddíly na  výpravu. Budeme spát pod širým nebem.

Důležité zprávy:

Petr už měl první hlídku, byla to ta úplně první. Místo rozcvičky jsme sbírali prášky, protože je vrtulník rozsypal kolem  tábora. JE VEDRO. Jirku štípla vosa do nohy, Pavlínku štípnul brouk do malíčku, Pavlu štípla vosa do ruky.  Verče a Matějovi dorazil balík (balíček). Vojta má na hlavě vyholený obrázek.

Všichni už jsou pryč, v táboře je klid.  JE VEDRO, JE VEDRO....teplota v 18.09  35,6.

Fotky z výprav dodáme později.

 

Čtvrtek 24.7.2015

V noci se prohnal všude kolem strašlivý vítr z hor. Spadlo asi deset kapek. Z noční výpravy se vrátili všichni živí a zdraví. Dopoledne proběhly doktorslé olympijské hry.  Závodníci se utkali v tradičních disciplínách jako např.  běh na francouzských holích, masáž srdce, umělé dýchání na čas,  běh s raněným,  práce s obvazem,  doktorské šipky.

Odpoledne proběhla  MISE 2.  

Výsledek - VIP osoba byla transportována  bojovou skupinou Beta  na bezpečné místo a to navzdory snaze dvou nepřátelských  vojenských oddílů, které transport  postupně napadly.

Večer proběhla oslava narozenin velitele tábora.  Dary byly hodnotné a praktické.

 

Důležité informace:

Natálka se škrábla do kolena, Týna si narazila nohu,  Lenku bolel kotník, Pavce vypadl zub,   pochytali jsme několik žihadel. V hangáru bydlely vosy, tak jsme tam nebydleli my, už tam asi nebidlí.  Ráďa chtěl recept na plněná vajíčka. K obnědu jsme měli čínu s rýží a dýňovou polévku.

 

Pátek 24.7.2015

 

Důležitá zpráva pro všechny rodiče: přesně za pět měsíců jsou vánoce :-).

 

Dnes jdeme na  výlet, není vedro a prší.  Konec deště nastal v 9.00 hod.  Tým A došel do Popovic a zpět,  cestou se koupal v bahňáku a stavěl domky v lese. Tým B  dorazil do Postupic a zpět. Tým C vyrazil na Blaník, odpoledne se vyskytl ve Vlašimi.  Transportní vozidla  přepravila tým na původní trasu k Blaníku.

Večer  byl naplněn  klidnými oddílovými programy, počet ošetřených pohmožděnin a odřenin 6.

Důležité zprávy:  Natálka se řízla do prstu, ulovili jsme několik klíšťat,  už nepršelo. Přijela Bára. K obědu byl cestovní balíček, k večeři šumavské topinky . Tým C zbaběle večeřel v pohostinství pod Blaníkem.

 

 

Sobota 25.7.2015

 

Předranní výstup týmu C na Blaník proběhl úspěšně,  dokázali i stihnout autobus na zpáteční transport.  Do tábora dorazili po snídani a jsou mrtví.

Dopoledne nabídkové programy, odpoledne  bojová hra v lese. V lese se týmy pokoušely postavit přístřešky tak, aby nebyly zajištěni strážní hlídkou.

Důležité zprávy: ráno chvilku pršelo,  už neprší. Pavku chtělo odnést klíště, Sára přinesla klíště.  Jirku bolí loket. Tým C je mrtví a chce odpočívat. K obědu je buřtguláš a rajská polévka. K večeři chleba s lesní pomazánkou, k svačině pudink. Už víme, jak se brbe tříměsíční  tygr a  ještě menší lev.  Lev nevipadá jako lev, tygr vipadá jako tygr.

Večer máme osobní volno.

 

 

Neděle 26.7.2015

Dopolední vojenská mise se proměnila v krvavou  bitvu do posledního muže. Odpoledne se všichni myli a pokusili se uklidit ve svých stanech.  Při večerním táboráku  se šátkovalo a zpívalo, v noci pršelo.

 

Důležité zprávy:

všude jsou vosy, už není vedro.  David byl velením vojsk přeřazen zpět do USA.  Nikdo není nemocný, bodnutí mažeme fenistilem, puchýře  zalepujeme.  K obědu byly bavorské vdolky, k večeři  uzené se špenátem a bramborovým knedlíkem, k svačině broskev.

 

Pondělí 27.7.2015

Dopoledne probíhají v táboře prověrky zdravotnických znalostí a dovedností.  Znalosti řady  našich kolegů jsou překvapující, např. už víme, že lékaři skládají Hypochondrovu přísahu.

Odpoledne nás čeká strašlivá cesta odhodlání a nabídkové programy. Večer programy po oddílech. Zítra pojedeme na výlet - možná.

Na strašlivé cestě bylo třeba, nasytit se konzervou kočičího žřádla, vytáhnout žeton z krabice plné pavouků, vypít lidskou krev, natrhat kopřivy, sníst červy.....  Kopřivy byly pravé.

 

Důležité zprávy:  K obědu byla sekaná s bramborovou kaší, k večeři bramborová polévka.  Nikdo si nic nezlomil, všichni jsou celí. 

 

Úterý 28.7.2015

Celodenní výlet do vojenského muzea v Lešanech.  Následně návštěva podivných obchodů a cukráren v Benešově.  Večer proběhly vánoční oslavy.

Důležité zprávy: Vanessa snídala a obědvala švestkový kompot a už jí břicho nebolí.  K obědu byl výletový balíček, k večeři  rybí prsty, kuřízky, prařízky, bramborový salát, brambory, vánočka a vánoční pečivo.

 

 

Středa 29.7.2015

 

Dnes zachraňujeme posádku vrtulníku, budou poslední  nabídkové programy a poslední MISE, večer bude osobní volno - možná.

K obědu  plánujeme vepřové na paprice s rýží.

Mise se protáhla, nastražená bomba vybuchla, všichni se postříleli.  Vítězem závěrečné vojenské MISE se zřejmě staly vosy. Při zachraňování posádky vrtulníku a jejím transportu vojenští lékaři  uspěli pouze částečně, následná návštěva odborného pracoviště přinesla  fixaci prstu na 14 dní. Příště si budeme pamatovat, že po zraněných se nešlape.

Děkujeme paní Škodové za hezký dopis.

K obědu bylo kuřecí na paprice s těstovinou, k večeři polévka hovězí s knedlíčky a nudličkami.  Zámožnější členové posádky večeřeli v místní restauraci. Návštěva restaurantu byla zajištěna na černém trhu.

 

V noci klesla teplota na 11 stupňů, už není vedro.

Čtvrtek 30.7.2015

Předposlední programový den. Dopoledne poslední nabídkové programy. Odpoledne závěrečná lékařská hra. Večer táborák.

Je sluníčko a modrá obloha. Hlídky měly v noci kožichy a někomu byla i zima.

K obědu bylo rizoto, k snídani všechno, Péťa si dal housku se šunkou, sýrem a salámem. Dopoledne dostal Petr žihadlo a už vůbecv nebrečel. Je sluníčko a docela teplo. Sára a Bára si ještě nesundaly holiny a budou jim smrďet nohy.

 

Pátek 31.7.2015

Poslední cen na táboře.  Kaprkros, Uzlařská regata, turnaj v Mölky, vyhlášení všech možných i nemožných výsledků, grilování krůt a  společenský večer. K tomu jedna návštěva chirurgické ambulance.

 

Zítra přijedeme domů.

 

Kaprkros výsledky

 

Pořadí Příjmení Jméno čas kategorie
1 Hrubá Jana 0:22:02 dívky
2 Uhlíková Lucie 0:24:41 dívky
3 Nesvačilová Helena 0:25:11 dívky
4 Ondrejková Pavlína 0:25:53 dívky
5 Kreifová Kateřina 0:26:03 dívky
6 Valtová Veronika 0:27:33 dívky
7 Stehnová Sára 0:30:24 dívky
8 Medková Ivana 0:30:41 dívky
9 Slezáková Marie 0:31:16 dívky
10 Škodová Barbora 0:34:09 dívky
11 Simonová Michaela 0:34:17 dívky
12 Gollová Sofie 0:35:30 dívky
13 Jeřábková Aneta 0:42:31 dívky
14 Řezníčková Karolína 0:46:43 dívky
15 Šemenda Vanessa 0:51:43 dívky
16 Sluková Aneta 0:52:50 dívky
17 Pokorná Pavlína 0:58:00 dívky
18 Scháňková Natálie 1:02:00 dívky
19 Hronová Lenka D dívky
         
1 Valta Matěj 0:18:33 chlapci
2 Marek Richard 0:19:24 chlapci
3 Kovář Martin 0:21:13 chlapci
4 Veselý Marek 0:21:51 chlapci
5 Dvořák Lukáš 0:21:59 chlapci
7 Potapov Nikolaj 0:23:36 chlapci
8 Kos Antonín 0:25:30 chlapci
9 Koller David 0:25:51 chlapci
10 Kahoun Dominik 0:26:03 chlapci
11 Svoboda Vít 0:29:15 chlapci
12 Nistor Jakub 0:30:00 chlapci
13 Nistor Zdeněk 0:32:15 chlapci
14 Rein Matěj 0:33:24 chlapci
15 Vyhnánek Jan 0:35:34 chlapci
16 Hilas Radek 0:40:23 chlapci
17 Bradáč Petr 0:42:40 chlapci
18 Coubal Štěpán 0:42:46 chlapci
19 Nesvačil Jiří 0:45:13 chlapci
20 Zíka Matěj 0:45:57 chlapci
21 Červenka Erik 0:46:07 chlapci
22 Česák Václav 0:48:29 chlapci
23 Kora Patrik 0:52:04 chlapci
24 Nistor Dominik 0:54:31 chlapci
25 Sekanina Ondřej 1:00:23 chlapci
26 Medek Karel 1:01:41 chlapci
27 Petrov Dominik 1:04:10 chlapci
28 Hrubý Jiří 1:08:50 chlapci
29 Rein Vojtěch 1:10:53 chlapci
6 Jeřábek Vítek D chlapci
30 Slezák Jakub N chlapci
TOPlist